Sosyal Medya Yönetimi Nedir? Neden Önemlidir?

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya; en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği digital platformdur.

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Planlaması ile rakiplerinizden bir adım önde olun. Unutmayın sadece Türkiye'de her gün 40 milyon insan dijital dünyadan haber ve ürünleri takip ediyor.

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya hesapları ve sayfaların nasıl kullanılacağı, büyüme sürecinin nasıl işlemesi gerektiğini, imaj yönetiminin nasıl olması gerektiği ve kriz durumlarında nasıl yolar izlenmesi gerektiğini gösteren yollardır. Sosyal medyanın günümüzde çok güçlü bir yeri olduğunu ve önüne geçilmez bir pazarlama stratejisi bulunduğunu görüyoruz. Bu yüzden sosyal medya yönetiminin önemi her geçen gün artış gösteriyor. Sosyal medya hesaplarının yönetilmesi evresinde mutlaka profesyonel kişilerden destek alınması gerekir.

Marka tanıtımı, sosyal medya yönetiminde bizim esas işimizdir. Bizimle çalışmak, markanızı sadece Facebook, İnstagram, Twitter gibi iyi tanınmış ağlarda değil tüm kanallar üzerindeki tanıtımı için en etkili yol olacaktır.
İlk etapta tam olarak ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlenmemiz gerekmektedir. Ulaşmak istediğimiz hedef kitlenin yaş aralığını, cinsiyetini, tam olarak nelerden hoşlandığını ve ilgi alanlarını tam olarak bilmeliyiz.
Sosyal medya hesaplarınızı etkin bir şekilde yöneterek firmanızın arama motorları üzerinde yukarıya çıkmasını, size daha çok kişinin ulaşmasını sağlayabiliriz. Markanıza ait olan fotoğrafların, videoların, metinlerin iyi şekilde kullanılarak hedef kitlenize hitap eden paylaşımlar hazırlanır.
Sosyal medyada en önemli unsurlar arasında rakiplerinizin analizini yapmakta yer almaktadır. Rakiplerinizin nasıl paylaşım yaptığını ve nasıl bir yol izlediğini iyi takip ediyor ve buna göre paylaşımlarımıza şekil veriyoruz.
İnstagram ve Facebook gibi birçok sosyal medya ağında reklam özelliği yer almaktadır. Markanıza ait olan ürünlerin reklamlarını yaparak daha fazla ön plana çıkarabilir ve daha fazla kişinin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLDİK Mİ?
GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI
+90 362 431 18 18
+90 555 103 18 55

SİZE SAĞLADIĞIMIZ AVANTAJLAR

  • İş Pazarlaması, bizimle ile çalışmanızın sağlacağı en önemli faydalardan biridir. Etkili stratejiler oluşturarak, şirketinizin ürün ve hizmetlerini tanıtıyoruz. Pazarlama, bizim ana fonksiyonumuzdur. Mümkün olan en fazla kişinin dikkatini çekmek için çalışırken, tüm sosyal ağ sitelerinde markanızın varlığını yönetiyoruz.
  • Rekabetçi ortamları yönetmek sizin ön plana yerleşmeniz açısından önemli bir konudur. Biz yalnızca markanızı, ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmakta değil, eşit veya benzer tanınmışlığı bulunan diğer markaların önüne konumlandırmakta gücümüzü kullanmaktayız.
  • Müşteri Çekmek. İşinizin ne kadar büyük veya küçük olduğunun bir önemi olmaksızın, bizler markanıza konsantre olup, onu daha fazla erişebilir hale getiriyoruz. Bunun için, sosyal medya faaliyetlerini yürütmek, içerik yaratmak, paylaşım yapmak, beğenmek ve tweet atmak için birden fazla sosyal medya yöneticisi ile çalıştırıyoruz. Burada vurgulanmak istenen, ziyaretçilerin dikkatini çekmek ve onları alıcı ve kalıcı müşteri haline dönüştürmek… Bu hizmet, bir web işi için trafik yaratmayı ve marka bilinirliğini arttırmak için yardımcı olacağı gibi bütün bunlar, tabii ki size daha fazla müşteri dönüşü olmasını sağlayacaktır.
  • Kısa Sürede Hedefe Ulaşmak. Bizlerin nihai hedefi, işletmenizin kendi markalarını sosyal medya kanallarında kısa bir sürede etkili bir şekilde tanıtmaktır. Pazarlama sürecinin zaman alıcı fakat gerekli bölümü için bizlerden destek alarak işletmenize kaliteli mal ve hizmet sağlamak gibi en iyi yaptığımız şeylere odaklanmanıza izin verir ve böylece işletmenize zaman ve para kazandırırız.
Samsun Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Sosyal Medya Yönetimi
Website Tasarımı
Ajans Hizmeti
Katalog Tasarımı

Bilgi Almak İçin;

İletişim

Kılıçdede Mh. İstiklal Cd. No:173 Kat:4 Daire:7 Uzay Apt. İlkadım/Samsun
+90 555 103 18 55