Website Tasarimi

Website Tasarımı Nedir? Neden Önemlidir?

Web tasarım tüm zamanların en yaygın, en etkili, en hızlı gelişen iletişim ve pazarlama aracıdır. Web tasarım denilince akla gelen en temel özellik, iyi kurgudur. Web tasarımı ilgi çekici olmalıdır.

Gelişen internet teknolojileri ile birlikte firmalar, kişiler, çeşitli kuruluşlar veya çeşitli organizasyonlar web tasarım dünyasında yer kapma yarışını hızlandırıyorlar. Bu yarışta yer alabilmek için artık web sitelerinin çok daha fazla özelliğe sahip olması gerekiyor.

Günümüzde var olan birçok web tasarım uzmanlıktan uzak bir yapıda oluşturulmuş, siteyi kullanacak olan müşterilerin ya da ziyaretçilerin beğenisi önemsenmeden hazırlanmıştır. Bu son derece yanlış bir yaklaşımdır. Usta ellerden çıkan bir web tasarımının grafikleri, kullanılan renkleri, menü ve erişim yapısı, kullanıcı odaklı olmalıdır. Çünkü amaç, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır.

Web tasarım süreciniz tamamlanıp siteniz yayına alındıktan sonra da siz müşterilerimizi web konusunda yalnız bırakmıyoruz. Herhangi bir değişiklik veya ekleme için her zaman destek sağlayacak bir tasarım ekibiyle arkanızda dururuz. İsteğinize bağlı olarak web tasarımınıza küçük dokunuşlar yaparak sitenizi modern ve güncel tutarız. Böylece kısa süreli web siteleri kullanmak yerine uzun yıllar güzelliğini ve güncelliğini koruyan web siteleriyle firma tanıtımınızı tam olarak yapmanızı sağlarız.

Dinamik Website

Sürekli güncellenmesi veya değişiklikleri kullanıcı tarafından yapılması gereken bir web tasarımı, amaca uygun bir programlama alt yapısı ve bir yönetim paneli ile hazırlanır. Bu yapıdaki bir sitede değişiklikler hızlı yapılarak sitenin daha güncel kalması sağlanır.

Statik Website

Eğer ihtiyaçlar güncelleme gerektirmiyorsa, daha düşük maliyetler sunmak için, içinde program olmayan statik web tasarımı kurgulanır. Güncelleme yapılması gerektiğinde 3Nokta ekibi size gereken desteği verecektir.

ALAN ADLARINIZ GÜVENİLİR BİR AJANS TARADINDAN TAKİP EDİLSİN. Domain yani Alan Adı, sitenizin internetteki adresi olarak en kısa zamanda tescil edilmesi gereken en önemli olgulardan biridir. Alan adı kaydı web sitenize insanların ulaşması için kullanılacak olan isimdir. İnternetin hayatımıza girmesinden bu yana tüm şirketlerin en büyük sıkıntıların başında domain alım ve takip sıkıntısı gelmektedir. Çünkü domainlerde "ilk gelen alır" ve "yıllık yenileme" sistemi vardır. Bu sebeple bir çok şirket alan adını ya en baştan başkasının erken davranması yüzünden alamamış ya da aldığı halde yıllık süresini kaçırdığı için başkasına kaptırmıştır.

Hosting; paylaşımlı bir sunucu içerisindeki (sunucuda birden fazla web sitesi barınır) bir alan adı için ayrılan fiziksel alandır. Web Sunucu ; Web sitesi yada web siteleri barındırma işlemini IP (İnternet Protokolü) ile istemcilere sunan bir cihazdır, aslında yüksek özellikler ile donatılmış bir bilgisayar da diyebiliriz.

Seo; arama motorlarında websitenizin anahtar kelimelerinizde en iyi sıralamayı elde etmesi için yapılan çalışmadır. Seo uygulanan web siteleri, tamamen arama motorlarının algoritmalarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Yapılan optimizasyon çalışması ile web siteniz arama motorlarına uygun hale getirilir ve başarılı bir seo çalışması ile anahtar kelimelerinizde en iyi sıralamaları elde edersiniz.

E-Ticaret en basit anlamıyla, bilgisayar teknolojisi kullanılarak her türlü ürün veya hizmetin internet üzerinden alış ve satış işlemidir. E-Ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri görsel tasarımının şık ve farklı olmasıdır. Çok sayıda e-ticaret sitesi olsa da genelde birbirlerine çok benzer ürünleri, çok benzer sayfalar ile satmaktadırlar. Durum böyle olunca da farklılaşma sadece ürünün fiyatında olup, bu da marjları düşürmektedir. Hâlbuki daha özgün tasarımlarla, daha ayrıntılı sunuşlarla çok daha fazla çeşitte ürün (ortak fayda sağlama çerçevesinde) son kullanıcılara sunulmalıdır.

Responsive kelime anlamı ile adaptif demektir. Web literatüründe, farklı ekranlara göre otomatik olarak şekillenen web sitelerini ifade etmektedir. Responsive bir web sitesi, tabletler ve cep telefonları gibi mobil cihazlarda sorunsuz olarak gezilebilir. Bir web sitesinin cep telefonunda açılıyor olması, mobil uyumlu olduğu anlamaına gelmemektedir. Mobil uyumludan kasıt, mobil cihazlarda sorunsuz açılan ve iyi bir kullanıcı deneyimine sahip web sitesidir.

Basılı katalog, dergi, kitap ve broşür gibi ürünlerinizi internet bağlantısı olan veya olmayan elektronik ortamlara taşımanızı sağlayan uygulamalara e-katalog denmektedir. E-katalogunuzu gösterebilmenizin çeşitli yolları vardır. Dilerseniz web sitenizde istediğiniz sayfada yayınlayıp yüz binlerce kişiye en kısa zamanda ulaşabilirsiniz. E-mail ile dosya eki olarak veya e-katalogun bulunduğu linki göndererek ürün veya hizmetlerinizden haberdar olunmasını sağlayabilirsiniz.

Google Maps (Google Harita) ve Google Places (Google Rehber) hem web sitenizin SEO çalışmalarında önemli bir unsurdur hem de direkt müşteri çekecek bir internet pazarlama aracıdır. Günümüzde mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması sayesinde giderek daha fazla sayıda insan bulundukları yerlerdeki ürün veya hizmetleri aramaktadırlar. Bu nedenle, firmanızın yerini Google Haritalar'da kolayca bulunduğundan emin olmanız önemlidir. Google Rehber web siteniz olmasa bile size Google'ın sunucularında işinizle ilgili anahtar unsurları girebileceğiniz ve yayınlaya bileceğiniz bir yer sağlar.

Google Analytics ayrıntılı raporları ile web sitenizin hangi konularda hit aldığını görüp web sitenizi geliştirmeniz mümkün olur. Bu güçlü özellikleri, esnek ve kullanımı kolay arayüzüyle web site trafiğinizi analiz edebilirsiniz. Yönetim paneli sayesinde tüm ziyaretçilerinizi ve istatistiklerinizi detaylı olarak görebilir, reklam ve pazarlama stratejilerinize yön verebilirsiniz.

Google Adwords reklam, temelinde bir açık arttırma sistemine dayanıyor. Bu sistemin içerisindeki anahtar kelimelere verilen teklif tutarları ve reklam verene ait kalite puanı, reklamlara ait sıralamayı belirliyor. Bu karmaşık ve optimizasyon temeline dayalı sistemi müşterilerimiz adına biz yönetiyoruz. Bu sayede toplam reklam giderleri azaldığı gibi, geri dönüş oranları da artıyor.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.